Szeretettel köszöntjük a Pécsi Jókai Mór Iskola honlapján !

Menü

Legutóbbi cikkek

Nyári ügyelet – 2018

Publikálva jún 11, 2018

 

 

Iskolánkban a nyári ügyelet szerdánként 9-13 óráig lesz a

következő napokon: 06. 27, 07.04, 07.11, 07.18, 07.25, 08.01, 08.08, 08.15, 08.22.

 

TVT Kupa 2018

Publikálva máj 25, 2018

 

TVT Kupa

 

Iskolánk IV. korcsoportos fiú focicsapata megnyerte a kupát!

 

A gólkirályi címet Szatmári Erik, a legjobb játékos címet Bozóky Máté nyerte el.

 

A csapat tagjai:        Bánki László

                                    Bozóky Máté

                                    Lévai Marcell

                                    Merkl Barna

                                    Oláh Noel

                                    Solti Máté

                                    Szatmári Erik

                                    Szigethy Ábris

Felkészítő tanár:     Pozsgai Tamás

 

 

 

Gratulálunk!

 

Atlétika 2018

Publikálva máj 25, 2018

 

Az elmúlt hetekben zajlottak az atlétika városi, megyei, csapat és egyéni megmérettetései.

 

 A következő eredmények születtek:

  • korcsoportos – fiúk 5 próba csapatban városi 6. helyezést értek el

Holczer Ákos, Hidegkúti Bence, Schrem Barnabás, Kalinszky Tamás, Szigeti Ábris, Erát Kristóf

 

  • korcsoportos – fiúk  4 próba csapatban városi 3. és megyei 5. helyezettek.

Kanizsai Balázs, Csizy Dávid, Nagy Bence, Solti Máté, Reuter Ákos, Szabó Ákos, Hadi Barna

 

  • korcsoportos – lányok 4 próba csapatban városi 1. és megyei 2. helyezést értek el.

Burján Adrienn, Erát Dalma, Németh Kitti, Bazsánt Léda, Jáksó Laura

 

  • Egyéni összetettben Burján Adrienn megyei 2., Erát Dalma megyei 4. lett.

 

Egyéni számokban a következő eredmények születtek:

  • 100 m síkfutásban Erát Kristóf megyei 4. helyezés
  • 60 m síkfutásban Burján Adrienn megyei 1. helyezés, Erát Dalma megyei 4. helyezés
  • távolugrásban Burján Adrienn megyei 2. helyezés, Erát Dalma megyei 3. helyezés
  • kislabdahajításban Pók Írisz megyei 5. , Pál-Kovács Fanni megyei 6., Solti Máté megyei 2.
  • 600 m síkfutásban Solti Máté megyei 2. helyezés
  • 4×100 m váltófutásban a 4. korcsoportos fiúk városi 4., megyei 5. helyezés

                     Szatmári Erik, Kalinszky Tamás, Schrem Barnabás, Erát Kristóf

  • 4×100 m váltófutásban a 3. korcsoportos lányok városi 1., megyei 1. helyezés

                     Keszler Lilla, Bazsánt Léda, Burján Adrienn, Németh Kitti, Erát Dalma

 

A május 28-án Győrben megrendezésre kerülő országos döntőre a következő tanulók jutottak be:

  • 60 m síkfutásban és távolugrásban: Burján Adrienn
  • távolugrásban: Erát Dalma
  • kislabdahajításban: Solti Máté
  • 4x100m váltófutó leány csapat: Bazsánt Léda, Burján Adrienn, Németh Kitti, Erát Dalma

 

Gratulálunk mindenkinek!

 

 

 

 

 

 

 

Újabb matematikaverseny siker

Publikálva ápr 20, 2018

 

Idén is versennyel emlékeztek a legendás tanárra, Muskát Józsefre a Brodaricsban.

 

 

 

 

 

 

A hagyományokhoz hűen a Brodarics Iskolában idén is megrendezték a Muskát József Matematikai Emlékversenyt. A teljes csapatot indító iskolák versenyét a házigazdák előtt a pécsi Jókai Mór Általános Iskola nyerte meg.

A számos iskolából érkezett több mint 120 versenyzőnek egy óra alatt kellett a megadott feladatokat megoldaniuk. A kísérő matematika szakos pedagógusok segítségével az iskola tanárai javították ki a feladatlapokat. 
A diákok és a pedagógusok a várakozás idejét tartalmasan tölthették, több programot is szervezetek a vendéglátók számukra. Játszhattak a játékszobában, filmet nézhettek, két számítógépes terem is fogadta őket, a könyvtárban olvashattak, kézműves foglalkozáson vehettek részt, a tornateremben csocsózhattak. 
Az eredményhirdetés végén Muskát József fia, Muskát Zoltán (képünkön) adta át a legeredményesebb nyolcadikos tanulónak és a legeredményesebb felkészítő nevelőnek az általa felajánlott díjakat, Kunovszkiné Veres Mária pedig a legeredményesebb mohácsi hatodikos tanulónak adta át az általa felajánlott díjat. 

 

Eredmények:
 

Egyéni
4. osztály
1. Bakró-Nagy Alexandra, Mecseknádasd
2. Szentmártoni Zsófia, Brodarics
3. Finta Dániel, Völgyesi
5. osztály
1. Páter Péter, Pécs, Jókai
2. Arató Attila, Pécs, Jókai
3. Kaiser Donát, Véménd

6. osztály
1. Békési-Marton György Pécs, Jókai
2. Tóth Virág, Mecseknádasd
3. Ignácz Tamás, Bátaszék, K.D.

7. osztály
1. Nemeskéri Dániel, Pécs, Jókai
2. Dunai Áron, Pécs, Jókai
3. Képíró Árpád Zsolt, Siklós

8. osztály
1. Holczer Ákos, Pécs, Jókai
2. Schmidt Panna, Park
2. Oláh Gábor, Brodarics

 

Csapat:
4. osztály csapat
1. Mecseknádasd
2. Brodarics
3. Park

5. osztály csapat
1. Pécs, Jókai
2. Széchenyi
3. Somberek

6. osztály csapat
1. Pécs, Jókai
2. Mecseknádasd
3. Bátaszék K. D.

7. osztály csapat
1. Pécs, Jókai
2. Siklós
3. Brodarics

8. osztály csapat
1. Pécs, Jókai
2. Brodarics
3. Park

 

Teljes csapatot indító iskolák:
1. Pécs, Jókai
2. Brodarics
3. Mecseknádasd

 

 

 

Kosárlabda – megyei diákolimpia

Publikálva ápr 19, 2018

 

Iskolánk    IV . korcsoportos kosárlabda csapata a megyei diákolimpiai versenyen 2. helyezést ért el.

 

A csapat tagjai:  Bali Ákos, Bozóky Máté, Hidegkuti Bence, Holczer Ákos, 

Juhász Gergő, Kalinszky Tamás, Lénárd Zsombor

Merkl Barna, Pifkó Bálint, Piller Dániel, Schrem Barna, Solti Máté, Somfai Szilárd

 

Felkészítő tanár: Pozsgai Tamás

 

Eredményükhöz gratulálunk!